Tervisenädal Pargihaldja lasteaias

Lasva Lasteaias Pargihaldjas toimus 01.-st kuni 08. oktoobrini tervisenädal, mille korraldajad olid Lillehaldja rühma õpetajad Siret ja Eve. Meie lasteaial on sel õppeaastal suur rõhk õueõppel ja aktiivsel liikumisel. Tervise nädala tegevused planeerisime nii, et tegevusi saaks õues läbi viia ning palju liikuda. TERVISENÄDAL

  1. oktoobril võtsid Lillehaldja ja Linnuhaldja rühma lapsed ette matka meie muusikaõpetaja Annika juurde, kus tähistasime muusikapäeva. Matk kulges läbi sügisese metsa, ületasime ka Võhandu jõe rippsilla, mis pakkus lastele erilise elamuse. Muusikapäeva raames üllatas meie muusikaõpetaja Annika lapsi ilusa kontserdiga, kus kõlasid väga erinevad pillid ja laulud. Lapsed said ka ise laulda, pille mängida ja „Leia pill“ mängu mängida.

Järgnes nädalavahetus, kus kutsusime lapsevanemaid üles perega loodusesse matkama, et samas ka looduslikku materjali korjata lasteaia näituse tarbeks. Oma toredast jalutuskäigust tegi pered pilte ja saatsid need rühma meilile. Uuel nädalal said lapsed ise rühmas piltide abil rääkida, kus nad käisid ja mida nägid. Kogutud looduslikust materjalist meisterdati kodudes haldjad, kes leidsid oma uue kodu lasteaia õuealal ning valmis näitus: Imeline haldjamaa. Näitust vaatama minnes tuli haldjad üles leida. Külastajad said fotod haldjate piltidega, mis aitasid haldjaid kergemini leida. Paljud haldjad olid loodusega nii ühtesulavad, et pidi olema väga tähelepanelik nende avastamisel.

Esmaspäev algas õues joogaga. Päikesetervitust koos soojendusharjutustega näitas lastele ette meie liikumisõpetaja Annika. Seejärel said kõik rühmad minna lasteaia õuealale orienteeruma, otsides kaardi abil pilte erinevatest jooga harjutustest.

Teisipäeval oli vanaaja mängude päev. Rühma õpetaja õpetas oma lastele mõne mängu, mida õpetajad enda lapsepõlves mängisid. Näiteks kummikeks, vanaema lõngakera, mädamuna jne. Lastele pakkus see palju rõõmu ja soovi veel mängida.

Kolmapäeval mängisime looduse bingot. Igal lapsel oli käes bingo leht, kus olid pildid – käbi, 3 kivi, kuusk, lind jne. Need tulid loodusest üles leida. See meeldis lastele väga, otsida on alati tore ja leidmisrõõm pakkus palju elevust.

Neljapäeval olid peidus nutikad emotsioonid, mida lapsed said otsida neile tuttava orienteerumiskaardi abil. Emotsioonid olid peidus QR-koodides. Lapsed leidsid punktist olukorra kirjelduse ja siis said nad arutleda, kuidas nad ennast selles situatsioonis tunneksid. Seejärel said nad tahvelarvuti abil avada QR-koodis peidus oleva pildi  ja näha, kas nemad arvasid sama, mis koodil kirjas. Lõpetuseks tegi meie eripedagoog Jane lastega erinevaid artikulatsiooniaparaadi harjutusi ehk siis harjutusi keelele, huultele ja põskedele. Lapsed tegid meelsasti kaasa.

Reedel läksid lapsed matkama, et teha GPS- kunsti. Rühm matkas ja rühmaõpetaja salvestas kogu teekonna. Lapsed said pärast mobiili äpist kaardi pealt vaadata, missuguse teekonna nad läbisid. Teekonnad joonistusid kaardile väga mitmesugustena, eri huvitav oli seeneussi kujutis Lillehaldjatel.

Nädal oli  täis liikumist, otsimist, mängimist ja avastamist ning läks igati korda. Suured tänud ka vanematele aktiivse kaasalöömise eest!

Eve Kaupmees

lasteaiaõpetaja

Lasva Lasteaed Pargihaldjas